تاثیر ویروس کرونا (Covid 19) بر تولید جهانی کوکوپیت

شیوع جهانی ویروس کرونا منجر به صدور دستور منع رفت و آمد در بسیاری از کشورهای جهان من جمله سریلانکا و هندوستان شده است. به دنبال این دستور، زنجیره حمل و نقل این دو کشور و همچنین تولید بستر کشت های حاصل از الیاف نارگیل از جمله کوکوپیت با مشکلات بزرگی مواجه شده است.
در ادامه توضیحات آقای جک فان بتنبرگ ( Jan van Batenburg)، مدیر عامل کمپانی شاکتی کوکوس (Shakti Cocos) به عنوان یکی از شرکت های مهم در تولید کوکوپیت در دنیا را می خوانیم.

” سریلانکا و هند، مناطق های اصلی تولید بسترهای کشت حاصل از الیاف نارگیل برای شرکت شاکتی می باشند. کشور هند حداقل تا تاریخ 15 آپریل 2020 و سریلانکا تا زمان نامعلوم تحت این شرایط عدم رفت و آمد خواهند بود. همچنین شرکت شاکتی مجبور به متوقف کردن تمامی فعالیت هایش شده است. در این کشورها تمامی ادارات تعطیل شده و هیچ کانتینری اجازه بارگیری ندارد. از طرفی به علت استراتژی این شرکت در تولید بر اساس میزان سفارش مشتری، هیچ گونه ذخیره و محصول انبار شده ای در این شرکت وجود ندارد. به این مشکلات بایستی تاخیر در تولید کوکوپیت تا اواسط ژانویه( برخلاف سال های گذشته) بعلت طولانی بودن فصل بارندگی در سال 2019 را افزود. نتایج اقتصادی این بحران قابل پیش بینی نمی باشد”.

مطلب پیشنهادی

بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای گوجه فرنگی در کشور عربستان در حال احداث می باشد. این پروژه در 3 فاز به مساحت 44 هکتار تا یک سال و نیم دیگر به بهرده برداری خواهد رسید.

احداث بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای گوجه فرنگی در عربستان سعودی

شرکت داوا (DAVA Corporation)، به زودی مالک یکی از بزرگترین پروژه های گلخانه در عربستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *