سهم استان مرکزی از توسعه گلخانه ای در سال 99

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در راستای جهش تولید، توسعه 35 هکتاری سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای در این استان کلید خورده است.

به گفته علی اصغر زارعی: بهره برداری از این گلخانه ها  علاوه بر ایجاد 12 فرصت شغلی پایدار برای هر هکتار، باعث تولید 300 تن سبزی و صیفی و 800 هزار گل شاخه بریده در هر هکتار خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه هدف گذاری شده توسعه کشت گلخانه ای این استان پارسال 20 هکتار بود اما با اقدامات انجام شده به 43 هکتار رسید که 25 هکتار در حوزه محصولات سبزی و صیفی و 18 هکتار تولید گل وگیاهان زینتی بوده است.

وی افزود: 470 هکتار از گلخانه های استان به کشت گل و گیاهان زینتی و 167 هکتار به کشت محصولات سبزی و صیفی اختصاص دارد که ماحصل آن تولید سالانه 250 میلیون گل شاخه بریده و 41 هزار تن سبزی و صیفی در استان می باشد.

زارعی اظهار داشت: کشت گلخانه ای در استان مرکزی علاوه بر کاهش 10 برابری مصرف آب، افزایش محصول را در قیاس با کشت در زمین های باز رقم می زند که برای بهره برداران به صرفه می باشد.

استان مرکزی با دارا بودن 680 هزار هکتار اراضی باغی و کشاوری در زمره 10 استان برتر کشور در حوزه کشاورزی محسوب می شود که 1/2 درصد تولیدات کشاورزی این استان به سایر مناطق ارسال می شود.

درباره ی امیر رمضانی

مطلب پیشنهادی

25 درصد گلخانه های کشور در استان تهران قرارد دارد

کریم ذوالفقاری، مدیر کل جهاد کشاوری استان تهران در خصوص میزان بهره وری و محور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *