نجات صنعت گلخانه داری با مدیریت بحران سریلانکایی

مصاحبه با مدیرعامل شرکت ریوکوکو(Riococo) درباره تجارت در شرایط کرونا:

با تلاش زیاد تولیدکنندگان سریلانکایی، صادرات کوکوپت در شرایط کرونایی ادامه پیدا می کند.  مدیر عامل شرکت ریوکوکو آقای شان هالامبا می گوید: “ما به دقت دستورالعمل های سازمان های بهداشت را رعایت می کنیم و مجوز لازم جهت ادامه فعالیت تجاری مان در شرایط کنونی را کسب کرده ایم. علاوه بر ما، کشاورزانی که در این صنعت فعالیت دارند نیز با دقت قوانین بهداشتی را رعایت می کنند”.

وی افزود: ” محفظه های مخصوص ضدعفونی کردن که در خط تولید شرکت قرار گرفته اند و تداعی کننده گیت های بازرسی هواپیمایی می باشند، جهت ایجاد حداکثری بهداشت و پاسخ به بحران کرونا می باشد. دلیل شروع سریع مجدد تجارت ما بعد از رفع قرنطینه عمومی، مراقبت های ویژه اعمال شده توسط شرکت ما و همچنین رعایت کامل دستورالعمل های عمومی مانند طرح فاصله گذاری اجتماعی می باشد.

صادرات کوکوپیت در شرایط کرونا

به گفته آقای شان هالامبا: بعد از گذراندن چندین هفته فشرده و سخت، اکنون همه کارها روی روال می باشد و ما به آرامش و استراحت نسبی رسیده ایم. هر روزه سفارشات شرکت به گلخانه داران کشورهای آمریکا،کانادا،مکزیک و سایر کشورها تحویل می شود و آن ها می توانند محموله شان را به صورت آنلاین پیگیری کنند.

سرعت عمل:

آقای شان می گوید:” وقتی بحران اتفاق افتاد، ما می دانستیم که باید سریعا اقدام کنیم. در دو هفته اول، تمامی دستورات بهداشتی مورد نیاز را مشخص نمودیم و وسایل بهداشتی از قبیل: ماسک،مواد ضدعفونی کننده و… را خریداری کردیم و با تمامی کارکنان ارتباط گرفتیم. ما همچنین با اتحادیه صنعت نارگیل و کارگروه مشخص شده از طرف دولت جهت بررسی مشاغل و اوضاع در ارتباط بودیم. بعد از بررسی این کارگروه و تعیین این صنعت به عنوان صنعت ضروری در کشور،با بررسی سازمان سلامت عمومی و تایید امکانات ما در رعایت قوانین بهداشتی، اجازه از سرگیری فعالیت ما فقط 14 روز بعد از اعلام رسمی قرنطینه عمومی صادر شد. همچنین با کمک محصول ذخیره شده مان در کانادا و امریکا، توانستیم تاخیر ایجاد شده در این مدت دو هفته را جبران کنیم. اکنون همه چیز به حالت عادی برگشته است و محصولات از کارخانه به دریای کلومبو و از آنجا به کل دنیا ارسال می شوند”.

اجرای پروتکل های بهداشتی در شرکت ریو کوکو

او افزود: راه اندازی سیستم سفارش خواروبار توسط شرکت جهت غذا رسانی به کارکنان و خانواده هایشان در شرایط سخت قرنطینه از جمله کارهای بسیار مثبت انجام شده بود.

مدیریت بحران:

به گفته آقای شان: “از آنجا که کشور سریلانکا یک مرکز بزرگ در تولید پارچه در دنیا می باشد، کنسل کردن سفارشات پارچه بدون اطلاع قبلی توسط برند های مطرح دنیا به دلیل وقوع کرونا، ضربه زیادی به کشور وارد کرد و مردم زیادی از کار بیکار شدند. پیش بینی ها نشان می دهد 700 هزار نفر به همین دلیل بیکار خواهند شد. اما در حوزه تولید بسترهای کشت کوکوپیت مدیریت بحران به خوبی انجام شد و شرکت ریوکوکو توانست به موقع به این وضعیت غیر قابل پیش بینی پاسخ مناسبی بدهد و در کمترین زمان ممکن با اقدامات صحیح و هماهنگی های انجام شده، صادرات و تولید از سر گرفته شود. این اولین بار نیست که این صنعت با شرایط غیر قابل پیش بینی مواجه می شود و سال گذشته نیز تولید نارگیل کشور سریلانکا به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب تحت تاثیر قرار گرفت.

 

وی افزود:” شرکت های حرفه ای در شرایط مساعد برای آمادگی خود و مواجه شدن با شرایط نامساعد سرمایه گذاری می کنند تا مشتری ها بتوانند بر روی آنها حساب کنند. شرکت ریوکوکو نیز با پاسخ مناسب و سریع در شرایط کرونا، به خوبی بحران را مدیریت نمود. همچنین به لطف شهرت و کیفیت بسترهای حاصل از الیاف نارگیل، محصولات حاصل از این صنعت هر روز متقاضایان بیشتری در سرتاسر دنیا پیدا می کند”.

درباره ی امیر رمضانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *