مصاحبه با موسس یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های تولید گوجه فرنگی در جهان

دلایل تغییر عقیده از سرمایه گذاری بر روی  گلخانه پلاستیکی به گلخانه شیشه ای از زبان موسس یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های تولید گوجه فرنگی در جهان:

شرکت معتبر هلندی Agro Care ، با داشتن 175 هکتار گلخانه و تولید انواع مختلف واریته های گوجه فرنگی در کشور هلند و تونس، یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تولید کننده های گوجه فرنگی در جهان می باشد. آغاز به فعالیت این شرکت در قاره افریقا، با احداث گلخانه 5/2 هکتاری پلاستیکی در کشور تونس( شمال افریقا) در سال 2013 آغاز شد. موسس این شرکت آقای فیلیپ فان آنتورپن Philip Van) Antverpen)، در مصاحبه با مجله Havecon ، درباره دلایل تغییر عقیده و  روی آوردن به ساخت گلخانه شیشه ای در تونس سخن می گوید.

مصاحبه با مدیر agro care

به گفته آقای فیلیپ، ” شما در گلخانه پلاستیکی با مشکل ورود نور کمتر به گلخانه مواجه هستید که به شدت در رشد محصول موثر می باشد. همچنین، ارتفاع کمتر این نوع گلخانه ها نسبت به گلخانه شیشه ای، باعث قدرت مانور کمتر و ایجاد مشکلات اجرایی در حین تولید می شود. نکته دیگر اینکه پلاستیک بعنوان پوشش بسیار سریعتر از شیشه کثیف شده و نیاز به تعویض و جایگزینی با پلاستیک جدید دارد که همین موضوع به دلیل نیاز به نیرو، قیمت بالای پلاستیک و بست پلاستیک، منجر به ایجاد هزینه های گزافی می شود. این ها بخشی از دلایلی هستند که باعث شد با توصیه شرکت گلخانه ساز همکارمان Harecon،  از گلخانه پلاستیکی به گلخانه شیشه ای روی بیاوریم”.

سوال: در حال حاضر مساحت گلخانه پلاستیکی و شیشه ای شما در تونس چه مقدار می باشد؟

جواب: ” در حال حاضر 20 هکتار گلخانه پلاستیکی و 10 هکتار گلخانه شیشه ای داریم که به سرعت در حال تلاش هستیم تا 10 هکتار گلخانه شیشه ای دیگر که توسط شرکت Harecon ساخته می شود، تا پایان سال 2020 به بهره برداری برسانیم”.

سوال: آیا محصولات شما صرفا برای فروش در هلند می باشد یا در بخش های جنوبی افریقا نیز عرضه خواهد شد؟

جواب:” تمامی محصولات تولید شده در کشور تونس، ابتدا به کشور هلند رفته و از آنجا در کل اروپا پخش می شود. تمرکز ما فقط بر روی بازار اروپا می باشد. همچنین به غیر از گلخانه های ما در کشور تونس، ما گلخانه های زیادی در کشور هلند، فرانسه و مراکش داریم”.

سوال: چه واریته هایی از گوجه فرنگی توسط شما تولید می شود؟

جواب:”  ما ضمن تولید تمامی واریته و رنگهای گوجه فرنگی میان وعده (snack tomato)، خوش طعم ترین واریته گوجه گیلاسی و واریته مینی واین (mini vine) را نیز تولید می کنیم.

سوال: سوال آخر درباره همکاری شما با شرکت Harecon می باشد. در طی سالهای زیاد همکاری شما با این شرکت، چه چیزی این رابطه را منحصر به فرد می سازد؟

جواب:” ما یادگرفته ایم تا با هم به خوبی همکاری کنیم. حتی اگر در بخش هایی از کار با هم تفاهم نداشته باشیم، همیشه دنبال یک راه حل مشترک خواهیم بود. نکته مهم در ادامه دار بودن همکاری ما،پاسخگویی سریع متقابل می باشد”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره ی امیر رمضانی

مطلب پیشنهادی

بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای گوجه فرنگی در کشور عربستان در حال احداث می باشد. این پروژه در 3 فاز به مساحت 44 هکتار تا یک سال و نیم دیگر به بهرده برداری خواهد رسید.

احداث بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای گوجه فرنگی در عربستان سعودی

شرکت داوا (DAVA Corporation)، به زودی مالک یکی از بزرگترین پروژه های گلخانه در عربستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *