واردات گوجه فرنگی را ممنوع کنید!

اتحادیه میوه و تره بار کشور روسیه طی نامه ای از وزارت جهاد کشاورزی این کشور درخواست منع واردات گوجه فرنگی به این کشور را برای مدت حداقل دو ماه نموده است. این درخواست در راستای کمک به وضعیت نابسامان تولیدکنندگان این کشور در شرایط موجود انجام شد. در طی شیوع کرونا و ایجاد شرایط قرنطینه و همچنین کاهش ارزش روبل، تولید کنندگان سبزیجات گلخانه ای در شرایط ویژه ای قرار گرفته اند. زیرا از یک طرف امکان توقف تولید وجود ندارد و از طرف دیگر این محصولات در لیست خرید های پرتقاضای این روزهای   مردم در شرایط کنونی قرار ندارند و به علت کاهش چشمگیر نیاز به این محصولات ،قیمت کلی فروشی خیار و گوجه فرنگی نسبت به سال قبل تا 50 درصد کاهش داشته است. چنین قیمتی هیچ سودی برای تولید کنندگان ندارد. در همین اوضاع محصولات وارداتی به زودی وارد بازار خواهند شد که بنا بر آمار سال گذشته 52 درصد حجم محصولات بازار را به خود اختصاص خواهند داد.

بنابر گزارش اتحادیه میوه و تره بار کشور روسیه، در بازه زمانی ماه های ژانویه تا مارچ امسال، بیش از 79 هزار تن گوجه فرنگی به ارزش 100 میلیون دلار به کشور روسیه وارد شد که عمدتا از کشورهای آذربایجان،مراکش، ترکیه و چین بوده است. در این نامه ذکر شده است که ادامه روند موجود و کاهش قیمت گوجه فرنگی، منجر به ورشکستگی تولید کنندگان این محصول در کشور روسیه خواهد شد.

 

درباره ی امیر رمضانی

مطلب پیشنهادی

بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای گوجه فرنگی در کشور عربستان در حال احداث می باشد. این پروژه در 3 فاز به مساحت 44 هکتار تا یک سال و نیم دیگر به بهرده برداری خواهد رسید.

احداث بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای گوجه فرنگی در عربستان سعودی

شرکت داوا (DAVA Corporation)، به زودی مالک یکی از بزرگترین پروژه های گلخانه در عربستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *