آنچه باید درباره کشاورزی عمودی بدانیم

تا سال 2050 ، انتظار می رود که 2 میلیارد انسان دیگر به جمعیت کره زمین اضافه گردد که تهیه غذا برای آنها، یک نگرانی بزرگ خواهد بود. همچنین، به دلیل توسعه صنعتی و شهر نشینی، میزان زمین های قابل کشت روز به روز در حال کاهش می باشند. به گفته دانشمندان، در طی 40 سال گذشته یک سوم از زمین های قابل کشت کره زمین از بین رفته اند و ما نمی دانیم که در 40 سال آینده چقدر زمین قابل کشت دیگر از بین خواهد رفت. بنا براین، افزایش نیاز غذایی در کنار کاهش زمین های قابل کشت ما را با یکی از بزرگترین نگرانی های بشری مواجه نموده است. بسیاری معتقدند که کشاورزی عمودی می تواند پاسخی برای این نگرانی باشد. آیا کشت عمودی آینده کشاورزی را تضمین خواهد نمود؟

کشاورزی عمودی چیست؟

کشاورزی عمودی به معنای تولید غذا در صفحات طبقاتی شیب دار می باشد. به جای تولید صیفی جات و دیگر محصولات غذایی بر روی یک سطح مانند زمین کشاورزی و یا گلخانه، در این روش ماده غذایی بر روی مجموعه ای از صفحات عمودی که معمولا با ساختارهایی متصل می باشند، تولید می شود. هدف اولیه کشت عمودی، افزایش تولید محصول در یک فضای محدود و کم می باشد. کنترل فاکتور هایی مانند دما، نور، رطوبت و غلظت گازها در این فضا بصورت اتوماتیک انجام می گیرد.

کشت عمودی چگونه عمل می کند؟

جهت درک نحوه کار این فناوری، می بایست 4 زمینه مختلف را مورد بررسی قرار داد. این زمینه ها شامل: طراحی و شکل فیزیکی، نوردهی، بستر کشت و پایداری در این تکنولوژی می باشد.

طراحی:  هدف اولیه کشاورزی عمودی تولید محصول بیشتر در هر متر مربع می باشد. برای رسیدن به این هدف، محصولات در مجموعه ای از صفحات متصل عمودی کشت می شوند.

نور دهی:  برای ایجاد نور در بهترین حالت ممکن برای گیاه، ترکیبی از نور طبیعی و نور مصنوعی استفاده می شود.

بستر کشت: به جای استفاده از خاک به عنوان بستر کشت، از محیط کشت های هیدروپونیک، آکواپونیک و یا آئروپونیک استفاده می شود.

پایداری: در این فناوری، از روش های مختلف پایدار سازی جهت کاهش هزینه انرژی استفاده می شود. به عنوان مثال به علت بازیافت و گردش مجدد آب، مصرف این مایع حیاتی در این روش 95 درصد کمتر از سایر روش ها می باشد.

مزایای کشت عمودی:

برداشت محصول بیشتر از یک فضای کشت کوچک تنها مزیت کشاورزی عمودی نمی باشد. برخی دیگر از مزایای این فناوری در ادامه بحث خواهد شد:

آمادگی برای آینده:

تا سال 2050، حدود 80 درصد از جمعیت دنیا در مناطق شهری زندگی خواهند کرد و این جمعیت در حال رشد کره زمین، نیاز به غذای بیشتری خواهند داشت. کشت عمودی نقش مهمی جهت مواجه شدن با چنین نگرانی بزرگی را بازی می کند.

محصول زیاد و تولید دائمی در کل سال:

این نوع کشت به ما این اجازه را می دهد که در یک فضای بسته، معادل 4 تا 6 برابر یک فضای کشاورزی باز کشت محصول داشته باشیم. طبق یک پیش بینی انجام شده، یک فضای 5 هزار متر مربعی با 30 طبقه عمودی قادر به تولید محصولی معادل یک فضای 240 هکتاری (2،400،000 متر مربعی )  افقی می باشد. همچنین با این تکنولوژی امکان تولید محصول در تمام مدت سال در یک فضای بسته کنترل شده امکان پذیر می باشد.

مصرف آب کمتر:

این نوع کشت امکان تولید محصول با مصرف آب کمتر به میزان 70 تا 95 درصد  نسبت به حالت نرمال را به ما می دهد.

عدم تاثیر شرایط جوی بیرونی:

محصولات زمین های کشاورزی ، توسط شرایط جوی بیرونی از قبیل: سیل، باران شدید، گردباد، خشکسالی و… که امروزه بدلیل گرم شدن زمین بیشتر شده اند ، به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. اما در کشاورزی عمودی چنین مشکلاتی وجود نخواهند داشت.

تولید بیشتر محصولات ارگانیک:

بدلیل امکان تولید محصول در فضای کنترل شده و بدون نیاز به استفاده از آفت کش های شیمیایی، این فناوری  امکان تولید محصولات بیشتر و ارگانیک را فراهم می کند.

دوست دار طبیعت و انسان:

بدلیل عدم نیاز به کارکردن در فضای باز و مواجهه شدن با خطراتی همچون مالاریا، مسمومیت با آفات شیمیایی، مخاطرات استفاده از ادوات کشاورزی و… این فناوری دوست دار انسان می باشد. از طرفی به دلیل عدم صدمه زدن به حیوانات، طبیعت و زمین های حاصل خیز، دوست دار طبیعت نیز می باشد.

محدودیت های کشت عمودی:

کشاورزی عمودی علاوه بر مزایای زیادی که دارد، دارای محدودیت ها و مشکلاتی نیز می باشد که در ذیل به آن ها اشاره می شود:

هزینه کارگر:

به علت حضور اکثر مزرعه های کشت عمودی در مراکز شهرها و بالاتر بودن دستمزد کارگر در این مناطق و همچنین نیاز به نیروی متخصص تر نسبت به سایر روش ها، هزینه کارگر در این گونه مزارع بیشتر می باشد. با این وجود به علت اتوماتیک بودن اکثر بخش ها، نیروی مورد نیاز کمتر خواهد بود. در طی ده سال آینده، کشاورزی عمودی می تواند منجر به ایجاد صد هزار شغل در کشور امریکا شود.

گرده افشانی سخت:

کشت عمودی در محیطی با فضای کنترل شده و بدون حضور هیچ گونه حشره ای انجام می شود. بنابراین عملیات گرده افشانی می بایست به صورت دستی انجام گیرد که کاری سخت و هزینه بر خواهد بود.

وابستگی زیاد به تکنولوژی:

اگر چه به کار گیری تکنولوژی های جدید و بهتر می تواند منجر به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری شود، اما  کشاورزی عمودی وابستگی زیادی به تکنولوژی در زمینه های مختلف مانند: نور، دما و رطوبت دارد. از این رو قطع شدن برق فقط برای یک روز می تواند برای صاحبان این مزارع گران تمام شود.

هزینه ی بیشتر ملک:

ساخت یک مزرعه کشت عمودی در نزدیکی مراکز شهر ها بسیار کاربردی تر و جذاب تر می باشد و این موضوع باعث افزایش هزینه جهت خرید مکان احداث این نوع مزارع می شود.

کشت عمودی در کشورهای توسعه یافته:

فناوری کشت عمودی در کشور امریکا به سرعت در حال رشد می باشد. به طوری که تا سال 2024، ارزش سرمایه گذاری در این صنعت  به رقم 3 میلیارد دلار در سال خواهد رسید که در مقابل ارزش کل سرمایه گذاری 104 میلیارد دلاری  حوزه تولید میوه و صیفی جات تازه در امریکا، قابل توجه می باشد. هم اکنون در این کشور 23 ابر مزرعه کشت عمودی احداث شده است.

با این وجود، کشور ژاپن با احداث 200 ابر مزرعه کشت عمودی و کشور چین با دارا بودن 80 ابر مزرعه، در رتبه های اول و دوم هستند. پیش بینی می شود که ارزش سرمایه گذاری در این صنعت در ژاپن تا سال 2022 به رقم 8/5 میلیارد دلار برسد.

 

 

درباره ی امیر رمضانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *